Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wezwanie do zapłaty? Przez PSC?
#1
Bug 
Dziś taka nietypowa sprawa, otóż po ciężkich bojach wyłączyłem Gothica II i postanowiłem ściągnąć sobie świąteczną skórkę garażu w World of Tanks(posłużyłem się tym filmem: http://www.youtube.com/watch?v=hSnlGnV8Mls). Po ściągnięciu, przy wypakowywaniu i wpisywaniu hasła do archiwum wyskoczył mi taki oto komunikat: i45.tinypic.com/2vjpenm.png (nie wiem skąd ten Lublin, do Lublina mam prawie 100km, i dlaczego miałbym płacić policji przez PSC? jak oni by to zarejestrowali?). Co o tym sądzić? Oczywiście mam wrażenie, że to jacyś naciągacze, wszak komputer nie został faktycznie zablokowany(ctrl+alt+del>wyloguj i jakoś wyszedłem z tego). Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Myślałem, że jest to jakoś związane z ściąganą skórką, ale przeskanowanie pliku antywirusem nie wykazało nic szczególnego, a i nie wydaję mi się, żeby osoba posiadająca ponad 5000 subskrypcji na YT mogłaby wstawić takiego śmiesznego "wirusa".
Reply
#2
Jest to wirus, poczytaj o tym http://www.chip.pl/news/bezpieczenstwo/wirusy/2012/06/tu-policja-zaplac-400-zlotych-albo-twoj-komputer-zostanie-zablokowany , jeśli mówisz, że wyłączyłeś go za pomoca ctrl+alt+del to marna podróbka Weelsof'u
Reply
#3
Było już o tym mówione, to jet atak hakerski.
Reply
#4
To jest wirus, często się o nim pisze. Policja nie prosiłaby Cię o PSC, nie płać.
Reply
#5
Z ciekawości pobrałam - nic.
Zgłoś się na jakieś specjalistyczne forum, bo tu mamy takich ekspertów, że szok. Big Grin Ich głównym tekstem jest "sformatuj, będzie dobrze" - nie urażając kilku osób, które są naprawdę dobre w tym Tongue Masz kilka for:
http://www.fixitpc.pl
forum.pcformat.pl/Jak-usunac-UKASH-aka-Live-Security-Platinum-t
módl się, żebyś nie miał ZeroAccess Tongue


Ogólnie śmieszne toto, że nazywają tą infekcje UKASH, a przecież UKASH to nazwa płatności. Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)