Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magic The Gathering
#21
Ta gra jest w języku angielskim tylko dostępna?
Reply
#22
Ależ nie, po Rosyjsku, Chińsku itd. też ją znajdziesz. Ale zapewne chodzi Ci o Polski, więc powiem, że karty nie są przedrukowywane na Pl. Przy czym nawet, jeśli kulejesz z Ang, to karty te często używają tych samych słów, jest to teoretycznie prosty język.
Reply
#23
Szkoda że nie ma po Polsku, Rosyjski słabo ale trochę rozumiem, Chiński odpada wolę Japoński.
Nie tyle że kuleję ale jednak wolę płynnie czytać to co mam na karcie.
Zapewne w tej grze trzeba ukrywać karty przed przeciwnikiem to nie mam zamiaru pytać się co tu piszę bo przegram Smile
Reply
#24
Hehe Big Grin Nawet jeśli nie znasz angielskiego to po utworzeniu swojej talii, po paru tygodniach powinieneś doskonale znać swoje karty i wiedzieć, co robią Big Grin Nawet bez czytania.

Co do Sigieldów : Faktycznie 3, mógłbym zredukować ich liczbę do 1-2 Big Grin Ta talia się sprawdza aggro, bo bardzo ciężko zablokować flying, których mam sporo oraz Jhessianów, których nie da się zablokować, no chyba, że oblivion ringiem. Jeśli trafi się Rafiq, Stoic angel + battle grace, jakieś dwa Jhessiany to praktycznie wygrana gwarantowana Big Grin Ale naprawdę ta talia jest już stara, myślę, że jeśli nie jest już grywalna w T2 to będę musiał wydać kasę na skompletowanie nowej Sad Planuje na przyszłość (jeśli zapisze się do klubu) kupić z allegro jakiegoś planeswalkera i mocne karty Big Grin
Reply
#25
Tak jak Coxio napisał, mając swoją talię, nie miałbyś problemu z kojarzeniem każdej karty, po takich 100 grach. Ja, jak i wiele osób zaznajomionych ze swoją talią, nawet nie czytam, co mam zapisane w efektach, ba, nawet nie muszę patrzeć na statystyki karty. Wystarczy mi sama nazwa czy obrazek. I Ty, jakbyś miał już swoją talię, z doświadczeniem, nawet nie tych 100 gier, miałbyś podobnie lub tak samo.
Japoński też zapewne jest.

Coxio:
O tak, Rafiq + Stoic Angel + Milion kart z Exalted'em + jakaś ciężka do zblokowania karta, jak potwory z Flyingiem, bądź te nieblokowalne, to naprawdę dobre combo. Choć łatwo je przerwać byle jakim burn'em, bądź destroy'em.
Ta talia na pewno nie jest już grana w T2. Bo blocki po wydaniu, po ~1 roku, już nie są grywalne w T2. Ale nieprawdą jest, jakoby MtG było drogie. Kosztuje tyle samo, ile reszta różnej maści karcianek.
Przy czym pamiętaj: Planeswalkery i "mocne karty" zwycięstwa nie dają. Poleganie na nich nie zawsze się opłaci. I adnotacja do "mocnych" kart. Jestem zdania, że nie ma mocnych kart. Każde można w pewnym stopniu skontrować, każde w określonym combo są mocne. Tak samo jak jest z kolorami zresztą. Cool
Tak btw, w moim mieście organizowany jest w Wigilię (11-14) turniej, wejście 8 zł, przy czym dostaje się 1 boosterka za ~14-15 zł (już tutaj koszt się zwraca), każdy dostaje jakąś tam nagrodę i dodatkowo jak się ma szczęście, to zawsze w boosterku można trafić coś wartego 50+ zł. To działa na zasadzie, że tworzysz na ten turniej deck z 15 landów (które samemu się przynosi, po 3 jednego koloru) i boosterka 15 kart i się taką talią złożoną z 30 kart gra. Frajda jest, właśnie myślę, że to od tego zacznę moją przygodę w tym "sezonie" MtG. Kurczę, muszę znaleźć tylko swoją kartę DCI... Big Grin
A Tobie życzę powodzenia!
Reply
#26
Dzięki i nawzajem Wink Mam jeszcze pytanko, ile może być planeswalkerów w talii? 2?
Reply
#27
Planeswalkerów maksymalnie możesz mieć... cały deck. Bo każdego planeswalkera możesz mieć po 4 w talii. A, że planeswalkerów jest już ponad 10 na pewno, to możęsz mieć tak naprawdę cały deck planeswalkerów. W każdym razie, jeśli masz chociażby taką Chandrę, są różne Chandry, ale wszystkie mają subtype (podtyp, można to tak określić) "Chandra". Nie może być na fieldzie dwóch Planeswalkerów z tym samym typem, czyli np. jakbyś chciał wyłożyć 2 te same Chandry, to obie poszłyby do Grave'a. Tak samo w przypadku, gdy chcesz wyłożyć i Chandrę Nalaar i Chandrę Ablaze. Niby inne karty, ale obie mają podtype "Chandra", więc gdy wyłożysz jedną, a wtedy drugą, obie pójdą do Grave'a. To samo się dzieje, w przypadku, gdy przeciwnik wyłoży 1 Chandrę, a Ty drugą. Ale np. Taką Chandrę i Jace'a w tym samym czasie możesz mieć na fieldzie, bo jedna karta ma podtyp "Chandra", a druga "Jace".
Reply
#28
Planeswalker to takie Over powered jest... Jak nie masz żadnej karty żeby zablokować lub zdjąć Planeswalkera a on będzie sobie stackował pkty i dojdzie do tego najlepszego gdzie np. Ajani może wszystkie landy zniszczyć to po grze Angry
Reply
#29
Niekoniecznie, planeswalkera można zdjąć byle jaką kartą "Destroy Target Pernament", etc + można go zaatakować.
Reply
#30
tutaj nie dotarł ten spam o.o ?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)