Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Elder Scrolls - Temat Ogólny
W Skyrim bycie wilkołakiem to nieodłączna część fabuły Towarzyszy, bez nie zostania nim nie popchniesz ich fabuły do przodu. Z wampirami jest cały związany dodatek(i jego fabuła) Dawnguard. Możesz zostać krwiopijcą lub ich łowcą. W podstawce też możesz być wampirem, ale nie ma to ze sobą fabuły.
W Oblivion podczas fabuły Mrocznego Bractwa możesz zarazić się wampiryzmem, jako "prezent". Jednak nie ma to fabularnych konsekwencji. Wilkołaków nie ma.
W Morrowind z wilkołakami jest ściśle związana fabuła dodatku Bloodmoon. Tak samo jak w Skyrim, możesz odpowiedzieć się za tymi bestiami lub zwykłymi rasami. Wampirem można zostać z trzech różnych wampirzych klanów, i zarazić się podczas walki, lecz nie ma z tym żadnej fabuły.


W każdej części TES bycie wilkołakiem/wampirem ma swe perki/umiejętności.
Reply
Smile 
Da się w ogóle dostać gdzieś pudełkową Arenę? Wink Na stronie Bethesdy można chyba legalnie ściągnąć na komputer, ale to nie to samo co pudełko.
Reply
Mam zainstalowane na komputerze Morrowind Złota Edycja ale tak dawno w to nie grałem, że nie wiem jak zacząć Tongue Jakieś pomysły kim grać lub podpowiedzi gdzie pierwsze iść co zrobić ?
Reply
Lightbulb 
Dunmer(mroczny elf) mężczyzna dobrze wpasowuje się fabularnie w morrka. Najlepiej zrób custom class, tak jest generalnie lepiej. Polecałbym stealth/light armor/illusion/restoration/marksman z głównych skilli i security/short swords/alchemy/mysticism/alteration w minorach. Ew. możesz dać gdzieś zaklinanie, np. zamiast marksmana jak nie lubisz łuków. Główne statystyki prawdopodobnie siła i szczęście lub siła i osobowość, znak zodiaku imo The Lady(Dama) bo nic nie tracisz. Z generalnych porad tyle, byś zapisywał zanim gdziekolwiek wejdziesz, DOKŁADNIE badał jaskinie i wszystkie inne miejsca, nie podążał od razu za główną linią fabularną(bo bez kilku poziomów tu i tam i znośnego ekwipunku może się to okazać trudne, to nie oblivion) tylko raczej po dotarciu do Balmory zaczął wykonywać questy poboczne(jakiekolwiek tylko znajdziesz). Erm, często sejwuj. Zawsze noś przy sobie miksturkę albo dwie lewitacji lub zaklęcie lewitacji, najlepiej żebyś szybko znalazł waterwalking i waterbreathing. Nie bój się kraść. Jak nacisniesz przycisk stealth(lewy control) to w dolnym rogu obok paska HP jeśli jesteś niewidoczny pojawi się ikonka - wtedy możesz kraść bez żadnych konsekwencji. Na poczatku uważaj i zawsze miej przy sobie w miarę dużo miksturek hp, polecam zapisać się do gildii wojowników i polatać po świecie teleportami albo Slit Striderem i pozbierać hp potki ze skrzyń z wyposażeniem gildii wojowników, w każdej gildii jest 5 normalnych hp potek i 10 małych, to powinno bez problemu starczyć do wszystkiego. Na TES wiki możesz znaleźć interaktywną mapę do morrowinda(http://www.uesp.net/maps/mwmap/mwmap.shtml) zrobioną na bazie googlemaps, jeśli będziesz miał problem zacznij ją wykorzystywać. Z innych rzeczy: pieniądze nie są aż tak użyteczne poza enchantowaniem itemów.
Reply
Polecam także zainstalować sobie MGEXE aby trochę podciągnąć grafikę i przesunąć bądź usunąć tą denerwującą mgłę przez którą ciężko jakikolwiek budynek/ruiny znaleźć Tongue
Reply
lepsza grafika psuje szary i nienawistny klimat morrowinda
Reply
Nie mam na myśli podmiany wszystkich texturek tylko poprawę jakości wody, shadery, antialiasing czy właśnie ta denerwująca mgła. Z resztą dorzucam link prezentujący jak wygląda morrek z MGEXE http://www.youtube.com/watch?v=wIn1usAexhw
Reply
Alduin is dead. Big Grin
Reply
Music 
Zawsze chciałem się oddać tej serii ale nie mam czasu. Sad Może niedługo, gra ktoś w skyrima na xbox'ie?
Reply
No jest quest, który zleca Jarl Malrthal.
Chodzi tam o to aby dowiedzieć się co się stało w tym spalonym domu.
No i ten quest ma związek z wampirami, więc trzeba się pozbyć tego pana wampira "Movarta" Wink
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)