Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy system grania, czyli OnLive
#1
Thumbs Down 
Słyszeliście o tym? Teraz nie będą potrzebne komputery z Nasa żeby grać w gry. Ja osobiście myślę nad przesiadką ze steama na OnLive z powodu tego nowego systemu.

Quote:OnLive – firma będąca właścicielem platformy do grania w chmurze[1] oraz aplikacji OnLive Desktop na tablety. Platforma OnLive została zapowiedziana na Game Developers Conference w marcu 2009 roku. Cała gra odbywa się na zdalnym serwerze, a zrenderowana treść przesyłana jest do użytkownika za pomocą szybkiego łącza internetowego. Do gry wystarczy telewizor z prostą przystawką lub komputer o małej mocy obliczeniowej (jakikolwiek urządzenie z systemem XP, Vista, 7, OS X, Android lub iOS). Wszystkie gry w serwisie są dostępne w formacie 720p. OnLive zaleca łącze internetowe 5 Mbit/s lub szybsze, minimum to 2 Mbit/s[2]. Serwis został uruchomiony 17 czerwca 2010 roku w Stanach Zjednoczonych[3].
Reply
#2
A ja się na tym nie znam Smile

Ale mądrzy musicie być , żeby to ogarnąć ... Angry
Reply
#3
Smile 
uuuuu Big Grin
Reply
#4
Zapomniałem dodać, że firma zbankrutowała, ale cały system i serwery zostały wykupione przez bliżej nie znaną firmę. Słyszałem pogłoski, że niedługo OnLive, ma znów działać./
Reply
#5
Słyszałem o tym już dawno, jest tylko jeden haczyk... Im lepszy net tym lepsza jakość. Może i wystarczy 2 Mbit/s, ale ciekawe jaka jakość będzie... Angry
Reply
#6
Kolega ma 10mb/s i śmigało mu wszystko bez lagów. Zanim OnLive ruszy na dobre w Polsce to napewno podstawą u każdego gracza będzie 5mb/s czyli swobodna gra.
Reply
#7
Taa... Teraz 60Mbit/s za 80 zł jest w UPC... Tanio jak na Polskę Tongue
Szkoda tylko, że większość dużych sieci (oferujących szybki internet w dobrych cenach) nie działa w małych miejscowościach. U mnie 20Mbit/s kosztuje 90 zł ._.
Reply
#8
Jak będziesz miał +2mb/s to spokojnie pograsz. Ja osobiście mam nadzieje, że Rockstar i EA wykupią tą technologię, bo z takim tempem za rok będziemy musieli mieć kompy z NASA żeby pociągnąć Battleshita 5.
Reply
#9
Akurat za rok ma wyjść BF4... i ma działać na tym samym silniku co 3, czyli nie tak źle Tongue
Ciekawe co będzie, gdy zbyt dużo osób się tym zainteresuje i serwery będą przeciążone... Oni przecież też nie maja kompów z NASA, a jeśli mają to najwyżej kilka Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)