Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WarRock (fps) - Rozmówki/Dyskusja
#1
Information 
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wiem o ilości tematów o grach, jednakże moim zdaniem tej grze trzeba poświęcić trochę więcej czasu.

en.warrock.nexoneu.com/
Trzeba się zarejestrować i ściągnąć grę, której instalka ma 1Gb+
Cześć wszystkim, dzisiaj chciałbym zaprezentować wam dosyć starą, ale wciąż rozwijaną grę WarRock. Jest to gra z gatunku Fps (First-Person Shooter), oznacza to, że naszym żołnierzem sterujemy patrząc z pierwszej osoby. Fabuły zapewne nie zna nawet 1/4 graczy, ale przytoczę jej kawałek:
Quote:Po zakończeniu ery Zimnej Wojny, dostawcy broni, którzy zajmowali się jej szmuglowaniem zaczęli odnotowywać ogromne straty. Aby stworzyć nowe rynki zbytu dla swoich towarów, sami zaczęli wywoływać konflikty zbrojne w różnych rejonach globu. W międzyczasie świat stanął w obliczu kryzysu naftowego - wtedy to właśnie oczy wszystkich zwróciły się w kierunku Derbaranu, państewka, które kontrolowało ogromne złoża tego surowca. Niestety, szybko okazało się, iż Derbaran stał się centrum wojny o panowanie nad ropą, co przekłada się następnie na panowanie nad światem.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?id=6432

W grze wcielamy się w jedną z dwóch stron konfliktu : Derbaran, których można nazwać terrorystami, lub Niu (New Imperialistic Union), którzy dążą do stworzenia idealnego świata, oczywiście pod swoim panowaniem.

W grze wyróżniamy 3 tryby gry:
Quote:Close Quarter Combat (Cqc) - Małe mapy, zwykle 4 vs 4, gra na bomby bądź DeathMatch bez przejmowania baz. Można również grać tutaj w trybie FFA.
Quote:Battle Group - Duże mapy, duża liczba pojazdów, duża liczba graczy. Mogą tutaj walczyć nawet drużyny po 32 graczy. Zwykle przejmuje się flagi, lata samolotami i strzela czołgami. Przydaje się tutaj klasa Heavy o której trochę później.
Quote:Ai - Zombie Mod - Tutaj mamy tryb Survival, w którym musimy wybijać kolejne fale Zombie, oraz tryb Defender, w którym musimy bronić i naprawiać inkubator.

Ale zacznijmy od początku. Każdy gracz ma na postaci dostępne 8 slotów, z czego na pierwszych czterech ma już wyposażenie. Na 1 slocie są to pięści, na drugim pistolet Colt, a kolejne 2 sloty są zależne od klasy, którą akurat gramy. Na 3 slocie mamy broń główną, a na czwartym granaty, miny przeciwpancerne bądź Medic Kit(leczy nas i towarzyszy), lub klucz. Na 5 slocie mamy znów broń główną (ten slot jest normalnie zablokowany), na 6 mamy Px'y, czyli adrenalinę, flash miny, czy apteczki. 7 slot nie jest używany, natomiast na 8 możemy zdobyć(kupić) unikalną, złotą bądź srebrną broń.
Obrazowo można to pokazać tak:
Quote:Pięści/Nóż
Pistolet
Broń Główna
Granat/Klucz/MedicKit
Broń Główna
Adrenalina/Apteczka
-----
Złota/Srebrna Broń
Mamy 5 klas, z czego możemy wyróżnić:
Quote:Engineer - Typowy inżynier, naprawia pojazdy, zaopatrzy swoich kompanów w amunicję, a na mapach typu Cqc podkłada miny przeciwpiechotne(i często na nich campi Exclamation )
Quote:Medic - Broń lekka, tak samo jak Inżynier, ma za zadanie leczyć, ale przydaje się też jako wsparcie.
Quote:Sniper - Snajper, ma atakować z daleka, zwykle zabija za pierwszym trafieniem. Może pełnić rolę Szturmowca, gdy kupi broń Aug.
Quote:Assault - Szturmowiec, dysponuje szybką, mocną bronią, ale może też "ubrać" M60, czy M249, czyli popularne krowy.
Quote:Heavy Tropper - Ciężki żołnierz, wyrzutnie rakiet, miniguny, czy granatniki to jego specjalność. Przydaje się głównie w trybie Bg.

Obie strony mają po 5 takich samych klas, mogących dysponować takim samym wyposażeniem.

Quote:Obecnie jest 6 edycji gry:
Międzynarodowa (większość ludzi na niej gra)
Koreańska (mnóstwo broni, wszystko od 1 poziomu, ale trzeba być koreańczykiem, bądź mieć tam telefon Tongue )
Japońska (zbliżona do Międzynarodowej, trzeba mieć japońskie IP)
Filipińska (dla regionu Filipin)
Indonezyjska (jak wyżej)
Taiwańska (najnowsza wersja, gracze są tam słabi bo dopiero zaczynają, przez jakiś czas nie trzeba było mieć Taiwańskiego IP, teraz trzeba).


Oprócz tych 6 edycji jest również Polska, chociaż nie jest ona w pewien sposób legalna, otóż panowie którzy ją tworzą nie mają licencji. Jest tam mnóstwo broni, nie ma za to lagów, hackerów i denerwujących min przeciwpiechotnych M14.

W WarRocku mamy walutę zwaną Dinarami, za nią kupujemy bronie w grze, zdobywamy ją za lvl'owanie i ogólnie za granie. Oprócz tego jest też Cash, które są płatne, ale można kupić Premium i inne bronie, których normalnie mieć nie można.

Jeśli będzie zainteresowanie to rozwinę wątek Premium i mogę napisać poradnik jak zacząć itp. Tongue

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Edity usuwam, później będę pracował nad estetyką tematu.
__________________
Reply
#2
Information 
grałem kiedyś mam chyba nawet na kompie, pamiętam jak grałem w to z kolegami fajna gierka polecam Big Grin
Reply
#3
Jaka była twoja ulubiona broń, mapka, klasa? Big Grin
Reply
#4
fajna gra ale przestałem grać przez cheaterów dawno temu
Reply
#5
Grałem, ale trochę mnie to znudziło. Denerwujące jest, że opcja VIP daje ci sporą przewagę.
Reply
#6
Wiesz co nie pamiętam dużo z tej gry, lubiłem mapki z samolotami etc..
Reply
#7
Czyli pewnie te duże Wink
komilll:
Tak się wydaje na początku, ale teraz gdy zaczynasz grę (czyt. zakładasz konto) dostajesz TMP9 dla Medyka/Inżyniera oraz XM8 dla Szturmowca, która nie jest może szybka, ale jest bardzo celna. Daje Ci to przewagę nad osobami biegającymi z FAMAS'ami. Na początku zawsze było ciężko, ale nawet mając podstawowe wyposażenie można dobrze grać, trzeba tylko trochę treningu.
Activuś:
Wtedy Update'y były co miesiąc, teraz WarRocka przejęła firma Nexon i coś się wreszcie dzieje. Eventy są ciągle, a hacków jakby mniej.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)