Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Far Cry
#1
Quote:Witam!
Załozyłem ten temat żeby ludzie grający w Far Cry,Far Cry2 lub Far Cry 3.


Far Cry 3
Far Cry 3 – kontynuacja gry Far Cry 2 wydanej w 2008 roku.
Chociaż plotki donosiły, że kolejna część Far Cry będzie dziać się w Afryce, twórcy zdecydowali się na powrót do dżungli podobnie jak w pierwszej części gry – Far Cry. Gracz wciela się w Jasona Brody'ego, który wraz z przyjaciółmi spędza w okolicy wakacje. Wszyscy zostają porwani przez lokalnych piratów pod wodzą Vaasa. Gracz unika egzekucji, po czym ucieka i stawia czoła piratom. W Far Cry 3 uczestnik otrzymuje punkty doświadczenia, za które może kupić nowe umiejętności


Far Cry 2
Fabuła:
Gra przedstawia wojnę domową o diamenty w małym afrykańskim państwie, gdzie po miesiącach walk rząd skapitulował, w następstwie czego wyłoniły się dwie frakcje: Zjednoczony Front Wyzwolenia i Pracy (UFLL) oraz Sojusz Wyzwolenia Ludowego (APR). Prowadzenie wojny utrudniało embargo nałożone przez ONZ i Unię Afrykańską, ale problem ten zniknął, kiedy pojawił się Szakal (ang. Jackal), który zaczął sprzedawać broń obu zwaśnionym stronom i przyczynił się do eskalacji konfliktu. Ponadto w okolicy wybucha epidemia malarii. Wysłany zostaje najemnik, który ma zlikwidować Szakala. Główny bohater gry jest chory na malarię i musi zdobywać leki, aby przeżyć.

Rozgrywka:
Na początku gracz wybiera swoją postać spośród 9 najemników. Mapa ma dwie równe strefy: Południową i Północną. W czasie gry gracz wykonuje misje, które otrzymać może w miejscach takich jak: sztaby armii, w których dostanie zapłatę za wykonane zadanie; maszty telefoniczne, w których zlecenia będą nieznane; w barach, gdzie bohater nie dostanie zapłaty za wykonane zadanie, lecz wzbogaci swój życiorys; w kościele w Pali lub w Klinice w Mosate Selao, gdzie nagrodą będą leki na malarię oraz w sklepach z bronią, w których zadaniem będzie zniszczenie transportu wroga albo eskorta własnego. Za zlecenia w sklepach z bronią postać nie otrzyma zapłaty, lecz możliwość kupienia lepszej broni i wyposażenia.


Wspólnicy:
W czasie gry gracz zdobędzie towarzyszy, którzy pomogą mu wykonywać misję oraz uratują go przed śmiercią, często też po otrzymaniu misji od frakcji, dadzą propozycję jej alternatywnego wykonania. Będzie to wiązało się z większą trudnością. Każdy ze wspólników będzie posiadał historię współpracy z graczem. Wzbogaca się ona wówczas, gdy gracz wybiera ich propozycje alternatywnego rozwiązania misji, kiedy zostanie uratowany przed śmiercią albo kiedy wykona dla nich specjalne zadanie.Schronienia:
Na mapie znajdują się ikony namiotu oznaczające schronienie. Można się w nich schronić przez nieograniczony czas. Zanim gracz będzie mógł użyć namiotów będzie musiał pozbyć się ludzi, którzy tam obozują. Podczas wykonywania alternatywnych misji dla wspólników, schronienia będą wzbogacane o dodatkowe wyposażenie np. samochód lub apteczkę. W schronieniu gracz znajdzie także skrzynki na broń, w których można pozostawić swój arsenał, aby zaoszczędzić czas na ewentualny powrót do sklepu.


Diamenty:
Jest to podstawowa waluta w grze, która służy do zakupu broni i wyposażenia. Można je zdobyć wykonując zlecenia lub znajdując walizki zaznaczone na mapie. Dzięki GPS można odnależć schowane diamenty.

Rozgrywka Wieloosobowa:
W grze wieloosobowej do wyboru jest 6 klas: Komandos, Snajper, Grenadier, Partyzant, Rebeliant i Sabotażysta. Uzbrojenie tych klas jest ulepszane za pomocą diamentów. Za sprawą podręczników zdobywanych dzięki długotrwałej eksploatacji danej broni, zostaje ona ulepszona. Podręczniki dotyczą: większej celności broni, szybszej naprawy oraz zwiększonej ilości amunicji.


Far Cry

Fabuła:
Gra opowiada o byłym żołnierzu Sił Specjalnych Jacku Carverze, który po odejściu z jednostki utrzymywał się z oferowania transportu łodzią. Został wynajęty przez dziennikarkę Valerie Constantine, która chciała zobaczyć jeden z archipelagów Mikronezji. W czasie rejsu ich łódka zostaje zniszczona przez rakietę wystrzeloną z plaży, dziennikarka znika, a on sam ledwo uchodzi z życiem. Świadomość odzyskuje w bunkrze, z którego jak najszybciej musi się wydostać i dowiedzieć się za sprawą pierwszego kontaktu w grze, tajemniczego Harlana Doyle'a, co tu robi oraz jak może przetrwać.

Silnik:
Studio Crytek do stworzenia Far Cry'a i zaistnienia w świecie gier komputerowych wykorzystało autorski, nowoczesny silnik graficzny CryENGINE, pozwalający na wyświetlenie dużej połaci terenu otwartego z bardzo wysokiej jakości teksturami, oferujący fizykę pozwalającą na przesuwanie bądź niszczenie dużej ilości elementów na planszy (aczkolwiek nie można demolować terenu z drzewami, wszystko inne jest dosyć plastyczne i możliwe do zburzenia). AI przeciwników też ma wysoką jakość: najemnicy, będący głównymi przeciwnikami gracza, potrafią oflankować gracza, wzywać innych na pomoc, korzystać z osłon, reagować na różne odgłosy i porozumiewać się ze sobą. Snajperzy starają się pozostać niezauważonymi przez gracza, rażąc go z dużych odległości. Robotnicy natychmiast zawiadamiają najemników w obliczu zagrożenia bezpieczeństwa itp. Mutanty zaś (jak się okazuje – stworzone przez kontrowersyjnego naukowca Kriegera) przeprowadzają jeden szybki, skuteczny atak, mający na celu szybkie zabicie bohatera. Wraz z grą udostępniono narzędzie CryEngine Sandbox tworzące własne mapy i mody do gry.


Rozgrywka:
Jako że Jack Carver ma doświadczenie wojskowe, bronią zdobytą w grze posługuje się tak jak każdy weteran służby wojskowej. Potrafi korzystać z maczety, broni palnej, wyrzutni rakiet, granatów, pojazdów i dodatkowe wyposażenia takiego jak lornetki, latarki i paralotnie.


Wersja na konsole:
W 2004 roku Crytek sprzedał prawa do nazwy Far Cry wydawcy Far Cry'a – Ubisoftowi. Ubisoft ogłosił produkcję Far Cry: Instincts na Xboksa oraz na PlayStation 2. Z czasem wersja na PS2 została anulowana ze względu na zbyt duże wymagania gry, a Far Cry: Instincts został wydany na Xboksa 27 września 2005 roku w USA. 28 marca 2006 była premiera Far Cry: Instincts Evolution na konsolę Xbox oraz Far Cry: Instincts Predator na konsolę Xbox 360.Więcej informacji dowiecie się na stronie głównej Far Cry.

Pozdrawiam!
Reply
#2
Zbędne.
Reply
#3
To jest główny temat i są podane informacje o grze i tu ludzie mogą głównie gadać o Far Cry i umawiać się na try wieloosobowy.
Reply
#4
Far Cry 3
Masz telefon z zasięgiem, mimo to nie zadzwonisz po pomoc.
Reply
#5
Jak by każdy tworzył temat o wszystkich grach pojedynczo, to tylko pomyśl co by się działo.
Masz ogólny temat o grach, i tam możesz prowadzić dyskusję.
Reply
#6
Wiem to jest głupie ale w Far Cry 2 fajne było to że jak giniesz to masz wspólnika i może cię uratować.
Shiire
Tak ale ludzie zakładają tematy takie jak ja i rozwijają się bardzo dobrze.
Reply
#7
Dzisiaj przyszła mi figurka Vaasa. Big Grin
Reply
#8
Zrób zdjęcie.
Reply
#9
No co Ty nie powiesz.
Reply
#10
Jutro zrobię, nie chcę mi się dzisiaj kabla szukać. Tongue

Jakieś DLC będzie? Tongue
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)